kontakt@hotelgorskiwetlina.pl

0001

0002

 

SESJA ŁOPIEŃSKA 2018

Serdecznie zapraszamy 14 kwietnia 2018r. na godzinę 10. do Gminnego Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej na kolejną Sesję Informacyjno-Prelekcyjną „Czas dla Łopienki”. Poza tradycyjnymi informacjami o działalności Towarzystwa Karpackiego w Łopience, planach na najbliższy rok oraz informacjami Nadleśnictwa Baligród, Nadleśnictwa Cisna, Stowarzyszenia Ratowania Cerkwi w Baligrodzie i Stowarzyszenia Rozwoju Wetliny i Okolic będziemy mieli okazję wysłuchania referatów nawiązujących do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaproszeni zostali znawcy tematu. Robert Lipelt – prof. PWSZ, historyk, redaktor Rocznika Sanockiego, członek Rady Muzeum Historycznego w Sanoku opowie o zmianach społecznych i gospodarczych na Ziemi Sanockiej, które miały znaczący wpływ na proces odzyskiwania niepodległości. Roman Frodyma – przewodnik beskidzki, członek Towarzystwa Karpackiego, pasjonat dziejów I wojny światowej i wojennych cmentarzy przedstawi mniej znane operacje wojenne w Beskidzie Niskim i Bieszczadach w latach 1914-1918. Gościem specjalnym sesji będzie prof. Leszek Starkel – geograf i geolog, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności, specjalista w dziedzinie geomorfologii i paleogeografii, jeden z dwóch Polaków wyróżniony przez brytyjskie Królewskie Towarzystwo Geograficzne medalem Gold Founders, który opowie o kartowaniu Bieszczadów po II wojnie światowe i o budowie zapory solińskiej, a także przedstawi nietypowe zmiany rzeźby w dorzeczu górnego Sanu. Całość sesji dopełnią fragmenty filmu „Straszna wojna” oraz promocja książki Stanisława Krycińskiego „Łemkowszczyzna . Czas wojny i pokoju”. Wstęp wolny

 

BIESZCZADZKA KOLEJKA LEŚNA

Kwiecień i „weekend majowy +„
Proponujemy przejazdy kolejką codziennie od 28 kwietnia do 6 maja.

9:30 Majdan – Przysłup – Majdan,
13:00 Majdan – Balnica – Majdan.

W kwietniu turystów indywidualnych prosimy o kontakt z biurem, ponieważ istnieje możliwość dołączenia się do organizowanych przejazdów na zamówienie.

Tel. (+48) 13 468 63 35

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.